Ministerstwo Turystyki rozpoczyna prace w Samaná z inwestycją ponad 270 milionów pesos

David Collado rozpoczął prace nad dostępem do plaż, kostką brukową, przebudową wioski rybackiej, oświetleniem, kanalizacją m.in. w gminach Las Terrenas i El Limón

SAMANA.- Minister Turystyki, David Collado, zainaugurował we wtorek prace kilku prac w gminach Las Terrenas i El Limón w prowincji Samaná, w tym brukowanie ulic, oświetlenie, dostęp do plaży, przebudowa Pueblo de los Pescadores, kanały m.in.

Prace te, które będą miały inwestycję w wysokości ponad 272 milionów pesos i są odpowiedzialne za Komitet Wykonawczy Infrastruktury Stref Turystycznych (CEIZTUR) MITUR, są częścią strategicznego planu realizowanego przez ministra Collado w celu wzmocnienia oferty turystycznej Samaná .

„Po przejrzystym procesie dziś wracamy do Las Terrenas, aby rozpocząć prace nad Plaza del Pueblo de los Pescadores, prawdziwym symbolem tego pięknego miejsca turystycznego, pobłogosławionego przez naturę” – powiedział minister Collado.

„Ponadto dzisiaj rozpoczynamy również przebudowę drogi dojazdowej do Playa Estillero w El Limón, w związku z czym ponawiam moje zobowiązanie, że z Ministerstwa Turystyki zainwestujemy niezbędne środki i z przejrzystością, która nas charakteryzuje, aby kontynuować promowanie Samaná, która jest jednym z najcenniejszych miejsc w naszym kraju” – powiedział urzędnik.

Projekt Plaza del Pueblo de los Pescadores to dzieło o powierzchni interwencyjnej 4930 metrów kwadratowych konstrukcji. Utwardzone zostanie 190 mb torów, rozmieszczone wzdłuż całego pasa frontowego, a także 960-metrowy plac integrujący otoczenie z lokalami sprzedażowymi.

Oprócz 3 wejść na plażę, projekt ten będzie zawierał 10 modułów sprzedaży żywności; a także 2 moduły do ​​łazienek, punktu informacyjnego, pomieszczeń usług ogólnych, oświetlenia, oznakowania.

Prace obejmują między innymi oświetlenie ogólne, zagospodarowanie terenu, system bezpieczeństwa, cysternę, przepompownię, progi zwalniające, kosze na śmieci i parking dla rowerów.

Podczas gdy przebudowa drogi dojazdowej do Playa Estillero w gminie El Limón polega na przebudowie drogi z dwoma pasami ruchu o długości 2,50 m każdy, która łączy plażę Estillero z drogą do Las Terrenas w sposób długość 2,45 km, podzielona na cztery osie drogowe w kierunku plaży.

Prace obejmują również budowę trójkątnych betonowych rowów i nasypów, tworzących podłużne odwodnienie, gwarantujące trwałość budowanej drogi.

Interwencja projektu przewiduje naprawę istniejących progów zwalniających, oświetlenie, oczyszczenie drogi. Ponadto zostanie uwzględniona budowa betonowych rowów, zabezpieczenie skarp, ułożenie asfaltobetonu oraz poziome i pionowe oznakowanie jezdni.

W działaniach uczestniczyły główne władze prowincji i miasta, m.in.: Teodora Mullix, gubernator; burmistrzowie Eduardo Esteban z Las Terrenas i Rafi Mercado z El Limón, wśród innych urzędników, biznesmenów i gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate