Szczegóły wycieczki

Puerto Plata to znacznie więcej niż tylko ogromne kompleksy hotelowe z prywatnymi plażami i mnóstwem rozrywki dla swoich gości. To także piękne miasto o ciekawej historii, oferujące swoim gościom mnóstwo atrakcji. Zapraszamy na spacer i odkrywanie uroków Puerto Plata.
Na początek wjedziemy kolejką linową na szczyt góry Isabel de Torres, skąd roztacza się niesamowity widok na okolicę. Przyjrzymy się bliżej postaci Chrystusa Odkupiciela. Przejdziemy przez ogromny ogród botaniczny pełen drzew, krzewów i bajecznie kolorowych egzotycznych kwiatów. Następnie pojedziemy do centrum miasta, aby zobaczyć najciekawsze zabytki, ale także słynną ulicę Umbrella i Różową. Przespacerujemy się nadmorskim bulwarem. I zobaczymy Twierdzę Św. Filipa (z zewnątrz).
Zjemy lunch w typowej dominikańskiej restauracji z dużym wyborem lokalnych przysmaków. Będzie też trochę wolnego czasu na zakup pamiątek, larimaru, rumu, kawy czy cygar. Tajniki produkcji dominikańskiego rumu poznamy podczas degustacji różnych odmian tego słynnego trunku. Odwiedzimy fabrykę czekolady, która będzie słodkim zakończeniem naszej wycieczki.

Informacje praktyczne:
– wyjazd z hotelu: ok. 8:00, powrót: ok. 17:00
– zalecane wygodne obuwie, nakrycie głowy i krem ​​z filtrem

Cena zawiera:
transport autobusem, kolejką linową, obiad i napoje

Galeria

Translate